Informacja gospod. i turystyczna

12 194 34

Informacja medyczna

12 194 39

GRUPA CHYŻBET SP.Z O.O.

  • BETONOWA KOSTKA BRUKOWA

Opis firmy

Chyżbet to dynamiczna, rodzinna firma, działająca na terenie Polski południowej oraz na Słowacji.
Specjalizuje się w produkcji kostki brukowej, palisad, elementów dla budownictwa drogowego oraz systemów studni kanalizacyjnych.
Firma utrzymuje swoją wiodącą pozycję poprzez inwestycje w nowe maszyny, urządzenia oraz innowacyjne rozwiązania gwarantujące wysoką jakość i dużą różnorodność produktów. Najnowszą inwestycją firmy jest nowy zakład produkcyjny w Krakowie na który składa się szósta z kolei nowoczesna linia technologiczna do produkcji kostki brukowej i galanterii betonowej.

Firma Chyżbet została założona przez Pana Jana Łysia w 1992 roku, kiedy to w Chyżnem uruchomił  pierwszy zakład produkcyjny, gdzie do chwili obecnej mieści się siedziba firmy.
Wzbogacenie oferty produkowanych wyrobów, zarówno betonowej kostki brukowej, jak i innych elementów wibroprasowanych dla budownictwa drogowego, zaowocowały powstaniem kolejnych zakładów produkcyjnych.
W 1996 roku powstał zakład produkcyjny w Charsznicy koło Miechowa, a w 2003 roku został otworzony pierwszy skład fabryczny w Nowym Targu.
Następny skład, powstał rok później w Krakowie przy ul. Skotnickiej a w 2014 roku powstał skład przy ul. Igołomskiej, który to w ubiegłym roku został przekształcony w fabrykę.
W 2005 roku powstała z kolei pierwszazagraniczna fabryka Chyżbetu - w Turanach k. Martina na Słowacji. Firma posiada silnie zakorzenione wartości rodzinne, jest w 100% firmą polską i obecnie jest wspólnie zarządzana przez założyciela wraz z synami.

Chyżbet aktualnie zatrudnia w Polsce i na Słowacji ok. 300 pracowników oraz posiada własny tabor 50 samochodów ciężarowych wyposażonych w HDS.Firma dysponuje 6 liniami produkcyjnymi do drobnowymiarowych elementów wibroprasowanych i po 1 linii produkcyjnej do wysokich palisad, studni kanalizacyjnych i nanoszenia powłok izolacyjnych.

Ofertę Chyżbetu wyróżnia produkcja wyjątkowo szerokiej palety kolorystycznej kostek płukanych oraz unikalny wybór palisad w wys. od 25 do 150 cm. W procesie produkcyjnym dokłada się wszelkich starań dla zapewnienia stabilnej barwy, stosując pigmenty oraz barwniki renomowanych firm. Gwarancją jakości wyrobów produkowanych przez firmę Chyżbet są odpowiednio dobrane i uprzednio sprawdzone surowce, jak również wykwalifikowana kadra pracownicza nadzorująca oraz bezpośrednio włączona w proces produkcyjny.

Spośród pozostałych produktów firmy, w  szczególny sposób wyróżnia się  innowacyjny, opatentowany system ocieplania ścian za pomocą zespolonych płyt betonowo - poliuretanowych FRONTERM o współczynniku λ = 0,019 - 0,025 W/mK oraz system kompozytowych studni monolitycznych zbudowanych z betonu wysokiej wytrzymałości SCC, odpornych na agresję chemiczną i ścieranie rur z włókna szklanego GRP  oraz zabezpieczenia w postaci płyt z topionego bazaltu. Wysoką jakość oferowanych produktów gwarantują  dwa własne, nowocześnie wyposażone laboratoria betonu.

Galeria

firm logo

Kontakt